RLB0608-8R2KL
5S-RLB0608-8R2KL
RLB0608-8R2KL
FIXED IND 8.2UH 590MA 400 MOHM
Product Description
| Series: | RLB |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 8.2|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 590mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 400 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 60 @ 7.96MHz |
| Operating Temperature: | 25MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,7.96MHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.197"" Dia (5.00mm)","0.295"" (7.50mm)" |