RLB0608-471KL
5S-RLB0608-471KL
RLB0608-471KL
FIXED IND 470UH 140MA 6.5 OHM TH
Product Description
| Series: | RLB |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 470|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 140mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 6.5 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 55 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 2.8MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 105??C,796kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.197"" Dia (5.00mm)","0.295"" (7.50mm)" |