RL895-103K-RC
5S-RL895-103K-RC
RL895-103K-RC
FIXED IND 10MH 89MA 22 OHM TH
Product Description
| Series: | RL895 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10mH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 89mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 22 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 80 @ 79.6kHz |
| Operating Temperature: | 400kHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -30??C ~ 100??C,1kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.307"" Dia (7.80mm)","0.374"" (9.50mm)" |