RL622-6R8K-RC
5S-RL622-6R8K-RC
RL622-6R8K-RC
FIXED IND 6.8UH 3.7A 35 MOHM TH
Type:Ferrite
Inductance:6.8|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):3.7A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:35 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 7.96MHz
Operating Temperature:29MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 105??C,7.96MHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.335"" Dia (8.50mm)","0.433"" (11.00mm)"