RL622-562K-RC
5S-RL622-562K-RC
RL622-562K-RC
FIXED IND 5.6MH 50MA 18 OHM TH
Product Description
Series:RL622
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:5.6mH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):50mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:18 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 252kHz
Operating Temperature:400kHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 105??C,252kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.335"" Dia (8.50mm)","0.433"" (11.00mm)"