RL622-561K-RC
5S-RL622-561K-RC
RL622-561K-RC
FIXED IND 560UH 410MA 1.4 OHM TH
Product Description
| Series: | RL622 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 560|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 410mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.4 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 20 @ 796kHz |
| Operating Temperature: | 1.8MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 105??C,796kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.335"" Dia (8.50mm)","0.433"" (11.00mm)" |