RL622-560K-RC
5S-RL622-560K-RC
RL622-560K-RC
FIXED IND 56UH 1.3A 180 MOHM TH
Product Description
Series:RL622
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:56|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):1.3A
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:180 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:30 @ 2.52MHz
Operating Temperature:5.4MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 105??C,2.52MHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.335"" Dia (8.50mm)","0.433"" (11.00mm)"