RL622-121K-RC
5S-RL622-121K-RC
RL622-121K-RC
FIXED IND 120UH 840MA 320 MOHM
Product Description
Series:RL622
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:120|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):840mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:320 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:20 @ 796kHz
Operating Temperature:3.4MHz
Size / Dimension:-
Other:-55??C ~ 105??C,796kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.335"" Dia (8.50mm)","0.433"" (11.00mm)"