RL181S-102J-RC
5S-RL181S-102J-RC
RL181S-102J-RC
FIXED IND 1MH 90MA 3.4 OHM TH
Product Description
| Series: | RL181S |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1mH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 90mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 3.4 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 70 @ 50kHz |
| Operating Temperature: | 770kHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 105??C,1kHz,-,Through Hole,Radial,-,"0.413"" Dia (10.50mm)","0.551"" (14.00mm)" |