PTL2012-F1N8C
5S-PTL2012-F1N8C
PTL2012-F1N8C
FIXED IND 1.8NH 800MA 150 MOHM
Product Description
| Series: | PTL2012F |
| Function: | Thick Film |
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 1.8nH |
| Tolerance: | ?à0.2nH |
| DC Resistance (DCR): | 800mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 150 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 6 @ 100MHz |
| Operating Temperature: | 8GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.083"" L x 0.059"" W (2.10mm x 1.50mm)","0.026"" (0.65mm)" |