PTL1608-F2N2C
5S-PTL1608-F2N2C
PTL1608-F2N2C
FIXED IND 2.2NH 650MA 220 MOHM
Product Description
| Series: | PTL1608F |
| Function: | Thick Film |
| Type: | Ceramic |
| Inductance: | 2.2nH |
| Tolerance: | ?à0.2nH |
| DC Resistance (DCR): | 650mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 220 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 6.5 @ 100MHz |
| Operating Temperature: | 8.4GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 100??C,100MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.063"" L x 0.031"" W (1.60mm x 0.80mm)","0.024"" (0.60mm)" |