PQ2006-1R0-30-G
5S-PQ2006-1R0-30-G
PQ2006-1R0-30-G
FIXED IND 1UH 30A 1 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PQ |
| Function: | Planar |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | - |
| DC Resistance (DCR): | 30A |
| Q @ Freq: | 39A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -30??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.837"" L x 0.551"" W (21.25mm x 14.00mm)","0.286"" (7.26mm)" |