PM54-101K-RC
5S-PM54-101K-RC
PM54-101K-RC
FIXED IND 100UH 520MA 700 MOHM
Product Description
Series:PM54
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:100|ìH
Tolerance:?à10%
DC Resistance (DCR):520mA
Q @ Freq:680mA
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:700 mOhm
Frequency - Self Resonant:20 @ 796kHz
Operating Temperature:9MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,1kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.228"" L x 0.228"" W (5.80mm x 5.80mm)","0.189"" (4.80mm)"