PM3340-102M-RC
5S-PM3340-102M-RC
PM3340-102M-RC
FIXED IND 1MH 100MA 2 OHM SMD
Product Description
| Series: | PM3340 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1mH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 100mA |
| Q @ Freq: | 800mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 2 Ohm Max |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 105??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.512"" L x 0.402"" W (13.00mm x 10.20mm)","0.453"" (11.50mm)" |