PM3308-221M-RC
5S-PM3308-221M-RC
PM3308-221M-RC
FIXED IND 220UH 400MA 1.9 OHM
Product Description
| Series: | PM3308 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 220|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 400mA |
| Q @ Freq: | 500mA |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 1.9 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.512"" L x 0.374"" W (13.00mm x 9.50mm)","0.118"" (3.00mm)" |