PM1812-820J-RC
5S-PM1812-820J-RC
PM1812-820J-RC
FIXED IND 82UH 120MA 7 OHM SMD
Product Description
| Series: | PM1812 |
| Function: | - |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 82|ìH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 120mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 7 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 50 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 8MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 100??C,2.52MHz,-,Surface Mount,1812 (4532 Metric),1812,"0.177"" L x 0.126"" W (4.50mm x 3.20mm)","0.134"" (3.40mm)" |