PM1608S-100M-RC
5S-PM1608S-100M-RC
PM1608S-100M-RC
FIXED IND 10UH 1A 75 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PM1608S |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 75 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 40 @ 200kHz |
| Operating Temperature: | 38MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -55??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.260"" L x 0.173"" W (6.60mm x 4.40mm)","0.118"" (3.00mm)" |