PM1210-100J-RC
5S-PM1210-100J-RC
PM1210-100J-RC
FIXED IND 10UH 140MA 2.1 OHM SMD
Product Description
| Series: | PM1210 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 10|ìH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 140mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 2.1 Ohm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 30 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 36MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,2.52MHz,-,Surface Mount,1210 (3225 Metric),1210,"0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)","0.087"" (2.20mm)" |