PM1210-100J-RC
5S-PM1210-100J-RC
PM1210-100J-RC
FIXED IND 10UH 140MA 2.1 OHM SMD
Product Description
Series:PM1210
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:10|ìH
Tolerance:?à5%
DC Resistance (DCR):140mA
Q @ Freq:-
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2.1 Ohm Max
Frequency - Self Resonant:30 @ 2.52MHz
Operating Temperature:36MHz
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,2.52MHz,-,Surface Mount,1210 (3225 Metric),1210,"0.126"" L x 0.098"" W (3.20mm x 2.50mm)","0.087"" (2.20mm)"