PM105SB-270M-RC
5S-PM105SB-270M-RC
PM105SB-270M-RC
FIXED IND 27UH 1.3A 100 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PM105SB |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 27|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 1.3A |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 100 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | 35 @ 2.52MHz |
| Operating Temperature: | 17MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.390"" L x 0.390"" W (9.90mm x 9.90mm)","0.189"" (4.80mm)" |