PM1008-1R2K-RC
5S-PM1008-1R2K-RC
PM1008-1R2K-RC
FIXED IND 1.2UH 280MA 2 OHM SMD
Product Description
| Series: | PM1008 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Ferrite |
| Inductance: | 1.2|ìH |
| Tolerance: | ?à10% |
| DC Resistance (DCR): | 280mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 2 Ohm |
| Frequency - Self Resonant: | 25 @ 7.9MHz |
| Operating Temperature: | 250MHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,7.9MHz,-,Surface Mount,1008 (2520 Metric),1008 (2520 Metric),"0.098"" L x 0.079"" W (2.50mm x 2.00mm)","0.071"" (1.80mm)" |