PM0805-12NM-RC
5S-PM0805-12NM-RC
PM0805-12NM-RC
FIXED IND 12NH 600MA 80 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PM0805 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Alumina |
| Inductance: | 12nH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 600mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 80 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | 60 @ 500MHz |
| Operating Temperature: | 4.1GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,250MHz,-,Surface Mount,0805 (2012 Metric),0805 (2012 Metric),"0.083"" L x 0.059"" W (2.10mm x 1.50mm)","0.059"" (1.50mm)" |