PM0603-47NJ-RC
5S-PM0603-47NJ-RC
PM0603-47NJ-RC
FIXED IND 47NH 600MA 280 MOHM
Product Description
| Series: | PM0603 |
| Function: | Wirewound |
| Type: | Alumina |
| Inductance: | 47nH |
| Tolerance: | ?à5% |
| DC Resistance (DCR): | 600mA |
| Q @ Freq: | - |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 280 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | 35 @ 250MHz |
| Operating Temperature: | 2.1GHz |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 125??C,200MHz,-,Surface Mount,0603 (1608 Metric),0603 (1608 Metric),"0.065"" L x 0.041"" W (1.65mm x 1.05mm)","0.047"" (1.20mm)" |