Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG1083.682NL
PG1083.682NL
5S-PG1083.682NL
PG1083.682NL
FIXED IND 6.8UH 22A 3.8 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PG1083NL |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 6.8|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 22A |
| Q @ Freq: | 20A |
| Current Rating: | Unshielded |
| Current - Saturation: | 3.8 mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.854"" L x 0.846"" W (21.70mm x 21.50mm)","0.492"" (12.50mm)" |