PG1083.503NLT
5S-PG1083.503NLT
PG1083.503NLT
FIXED IND 50UH 7.4A 32.6 MOHM
Type:-
Inductance:50|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):7.4A
Q @ Freq:10A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:32.6 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.854"" L x 0.846"" W (21.70mm x 21.50mm)","0.492"" (12.50mm)"