Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG1083.323NL
PG1083.323NL
5S-PG1083.323NL
PG1083.323NL
FIXED IND 32UH 9A 21.5 MOHM SMD
Product Description
Series:PG1083NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:32|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):9A
Q @ Freq:10A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:21.5 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.854"" L x 0.846"" W (21.70mm x 21.50mm)","0.492"" (12.50mm)"