PG1083.152NLT
5S-PG1083.152NLT
PG1083.152NLT
FIXED IND 1.5UH 40A 1.4 MOHM SMD
Product Description
Series:PG1083NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):40A
Q @ Freq:52A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.4 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.854"" L x 0.846"" W (21.70mm x 21.50mm)","0.417"" (10.60mm)"