Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0936.682NL
PG0936.682NL
5S-PG0936.682NL
PG0936.682NL
FIXED IND 6.8UH 21A 3.5 MOHM SMD
Type:-
Inductance:6.8|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):21A
Q @ Freq:15A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:3.5 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.689"" L x 0.657"" W (17.50mm x 16.70mm)","0.394"" (10.00mm)"