PG0936.183NLT
5S-PG0936.183NLT
PG0936.183NLT
FIXED IND 18UH 9.8A 13.8 MOHM
Type:-
Inductance:18|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):9.8A
Q @ Freq:11A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:13.8 mOhm Max
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.689"" L x 0.657"" W (17.50mm x 16.70mm)","0.394"" (10.00mm)"