Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0936.162NL
PG0936.162NL
5S-PG0936.162NL
PG0936.162NL
FIXED IND 1.6UH 31A 1.5 MOHM SMD
Product Description
Series:PG0936NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1.6|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):31A
Q @ Freq:30A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.5 mOhm Max
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.689"" L x 0.657"" W (17.50mm x 16.70mm)","0.394"" (10.00mm)"