Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0926.722NL
PG0926.722NL
5S-PG0926.722NL
PG0926.722NL
FIXED IND 7.2UH 12A 7 MOHM SMD
Type:-
Inductance:7.2|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):12A
Q @ Freq:10A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:7 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.528"" L x 0.528"" W (13.40mm x 13.40mm)","0.315"" (8.00mm)"