Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0926.562NL
PG0926.562NL
5S-PG0926.562NL
PG0926.562NL
FIXED IND 5.6UH 14.5A 4.1 MOHM
Type:-
Inductance:5.6|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):14.5A
Q @ Freq:11.5A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:4.1 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.528"" L x 0.528"" W (13.40mm x 13.40mm)","0.315"" (8.00mm)"