Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0926.282NL
PG0926.282NL
5S-PG0926.282NL
PG0926.282NL
FIXED IND 2.8UH 19A 2.9 MOHM SMD
Type:-
Inductance:2.8|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):19A
Q @ Freq:16A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:2.9 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.528"" L x 0.528"" W (13.40mm x 13.40mm)","0.315"" (8.00mm)"