Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0926.153NL
PG0926.153NL
5S-PG0926.153NL
PG0926.153NL
FIXED IND 15UH 8A 12.5 MOHM SMD
Type:-
Inductance:15|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):8A
Q @ Freq:7A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:12.5 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.528"" L x 0.528"" W (13.40mm x 13.40mm)","0.315"" (8.00mm)"