Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0871.922NL
PG0871.922NL
5S-PG0871.922NL
PG0871.922NL
FIXED IND 9.2UH 4.9A 30 MOHM SMD
Type:-
Inductance:9.2|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):4.9A
Q @ Freq:5.5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:30 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.299"" L x 0.291"" W (7.60mm x 7.40mm)","0.252"" (6.40mm)"