Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0871.821NL
PG0871.821NL
5S-PG0871.821NL
PG0871.821NL
FIXED IND 820NH 19A 2.3 MOHM SMD
Type:-
Inductance:820nH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):19A
Q @ Freq:18A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:2.3 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.299"" L x 0.291"" W (7.60mm x 7.40mm)","0.252"" (6.40mm)"