Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0871.682NL
PG0871.682NL
5S-PG0871.682NL
PG0871.682NL
FIXED IND 6.8UH 5.8A 20 MOHM SMD
Type:-
Inductance:6.8|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):5.8A
Q @ Freq:6.5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:20 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.299"" L x 0.291"" W (7.60mm x 7.40mm)","0.252"" (6.40mm)"