Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0871.472NLT
PG0871.472NLT
5S-PG0871.472NLT
PG0871.472NLT
FIXED IND 4.7UH 6.7A 17 MOHM SMD
| Type: | - |
| Inductance: | 4.7|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 6.7A |
| Q @ Freq: | 9.3A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 17 mOhm |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.299"" L x 0.291"" W (7.60mm x 7.40mm)","0.252"" (6.40mm)" |