Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0871.332NL
PG0871.332NL
5S-PG0871.332NL
PG0871.332NL
FIXED IND 3.3UH 7.1A 13.5 MOHM
Type:-
Inductance:3.3|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):7.1A
Q @ Freq:9.5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:13.5 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.299"" L x 0.291"" W (7.60mm x 7.40mm)","0.252"" (6.40mm)"