Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0871.152NL
PG0871.152NL
5S-PG0871.152NL
PG0871.152NL
FIXED IND 1.5UH 13.5A 4.4 MOHM
Product Description
Series:PG0871NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):13.5A
Q @ Freq:12.5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:4.4 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.299"" L x 0.291"" W (7.60mm x 7.40mm)","0.252"" (6.40mm)"