Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0871.102NLT
PG0871.102NLT
5S-PG0871.102NLT
PG0871.102NLT
FIXED IND 1UH 17.5A 2.3 MOHM SMD
Product Description
| Series: | PG0871NL |
| Function: | Wirewound |
| Type: | - |
| Inductance: | 1|ìH |
| Tolerance: | ?à20% |
| DC Resistance (DCR): | 17.5A |
| Q @ Freq: | 17.5A |
| Current Rating: | Shielded |
| Current - Saturation: | 2.3 mOhm |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Other: | -40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.299"" L x 0.291"" W (7.60mm x 7.40mm)","0.252"" (6.40mm)" |