Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0702.472NL
PG0702.472NL
5S-PG0702.472NL
PG0702.472NL
FIXED IND 4.7UH 13.2A 5.3 MOHM
Type:-
Inductance:4.7|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):13.2A
Q @ Freq:6.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:5.3 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.425"" L x 0.362"" W (10.80mm x 9.20mm)","0.315"" (8.00mm)"