Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0702.451NL
PG0702.451NL
5S-PG0702.451NL
PG0702.451NL
FIXED IND 450NH 38A 0.91 MOHM
Type:-
Inductance:450nH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):38A
Q @ Freq:31.7A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:0.91 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.425"" L x 0.362"" W (10.80mm x 9.20mm)","0.315"" (8.00mm)"