PG0702.301NLT
5S-PG0702.301NLT
PG0702.301NLT
FIXED IND 300NH 42.5A 0.68 MOHM
Type:-
Inductance:300nH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):42.5A
Q @ Freq:42.5A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:0.68 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.425"" L x 0.362"" W (10.80mm x 9.20mm)","0.315"" (8.00mm)"