PG0702.102NLT
5S-PG0702.102NLT
PG0702.102NLT
FIXED IND 1UH 26A 1.76 MOHM SMD
Product Description
Series:PG702NL
Function:Wirewound
Type:Ferrite
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):26A
Q @ Freq:26A
Current Rating:Unshielded
Current - Saturation:1.76 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.425"" L x 0.362"" W (10.80mm x 9.20mm)","0.315"" (8.00mm)"