Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0702.102NL
PG0702.102NL
5S-PG0702.102NL
PG0702.102NL
FIXED IND 1UH 26.1A 1.76 MOHM
Product Description
Series:PG0702NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):26.1A
Q @ Freq:20.3A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:1.76 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 130??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.425"" L x 0.362"" W (10.80mm x 9.20mm)","0.315"" (8.00mm)"