Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0642.682NL
PG0642.682NL
5S-PG0642.682NL
PG0642.682NL
FIXED IND 6.8UH 6A 26.4 MOHM SMD
Type:-
Inductance:6.8|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):6A
Q @ Freq:8A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:26.4 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.311"" L x 0.299"" W (7.90mm x 7.60mm)","0.197"" (5.00mm)"