Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0642.681NL
PG0642.681NL
5S-PG0642.681NL
PG0642.681NL
FIXED IND 680NH 17.5A 4.3 MOHM
Type:-
Inductance:680nH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):17.5A
Q @ Freq:25A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:4.3 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.311"" L x 0.299"" W (7.90mm x 7.60mm)","0.197"" (5.00mm)"