Home All Products Inductors, Coils, Chokes Fixed InductorsPulse Electronics Corporation PG0642.401NL
PG0642.401NL
5S-PG0642.401NL
PG0642.401NL
FIXED IND 400NH 20A 3.3 MOHM SMD
Type:-
Inductance:400nH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):20A
Q @ Freq:32A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:3.3 mOhm
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,-,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.311"" L x 0.299"" W (7.90mm x 7.60mm)","0.197"" (5.00mm)"