PG0642.152NLT
5S-PG0642.152NLT
PG0642.152NLT
FIXED IND 1.5UH 13.3A 6.8 MOHM
Product Description
Series:PG0642NL
Function:Wirewound
Type:-
Inductance:1.5|ìH
Tolerance:?à20%
DC Resistance (DCR):13.3A
Q @ Freq:18A
Current Rating:Shielded
Current - Saturation:6.8 mOhm
Frequency - Self Resonant:-
Operating Temperature:-
Size / Dimension:-
Other:-40??C ~ 125??C,100kHz,-,Surface Mount,Nonstandard,-,"0.311"" L x 0.299"" W (7.90mm x 7.60mm)","0.197"" (5.00mm)"